• 0

13 Ağustos 2012, 13:29 - Anasayfa // Kamu Haberi yazdır

Türksat Eğitim Portalı "Astronot" Açıldı

Türksat Eğitim Portalı

TÜRKSAT A.Ş. ile MEB arasında AstroNot Eğitim Portalı açılışı basın tanıtım toplantısı, 06 Haziran 2012 Çarşamba günü saat: 13.00'de Ankara JW Marriott Hotel'de yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

           TÜRKSAT A.Ş. ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) arasındaki Fatih Projesi İşbirliği Protokolü imza töreni ve AstroNot Eğitim Portalı açılışı basın tanıtım toplantısı, 06 Haziran 2012 Çarşamba günü saat: 13.00’de Ankara JW Marriott Hotel’de yapıldı.
 
            Programa, Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mahmut TÜNCEL ile TÜRKSAT A.Ş. Genel Müdürü Dr. Özkan DALBAY ve  kurumların üst düzey yöneticileri katıldılar.
 
            Törende ilk konuşmacı TÜRKSAT A.Ş.’nin Genel Müdürü Sayın Dr. Özkan DALBAY “AstroNot” Eğitim Portalının Fatih Projesi’ni destekleyen ilk ve tek portal olduğunu vurguladı. Bu portal, eğitimi zaman ve mekândan kurtararak, yedi gün yirmi dört saat her ortamda hizmet sunacağını belirten DALBAY, portale giren bir öğrencinin hangi derslerde hangi konuları işlediğini, dersini nasıl ve ne kadar sürede tamamladığını, ölçme değerlendirme sonuçlarını görebileceğini belirtti.
 
            İmza töreninde YEĞİTEK Genel Müdürümüz Sayın Mahmut TÜNCEL’de şu mesajları verdi:
 
            Fatih Projesi’nin toplumsal bir proje olduğunu, bu projenin başından beri bütün kamu kurum ve kuruluşlarından, eğitimcilerden, velilerden özellikle çocuklarımızdan destek gördüğünü ifade etti. Bizim kadim kültürümüzde, hikmetimizde bir anlayış vardır ‘Birlikten bereket doğar’ diyen Genel Müdürümüz Mahmut TÜNCEL “Bugün burada “AstroNot”la çok büyük heyecan yaşıyoruz bu portalde ki içeriklerde Fatih Projesi kapsamında bizlere yardımcı olacaktır. Bu projeyi sadece kendi ülkemizin değil, Dünya ülkelerinin de takip ettiğini biliyoruz’, dedi.
 
            Bu projenin başından beri bazı ilkeler belirlediklerini; özellikle yerli üretim kullanılmasına dikkat edeceklerini ve bütün bileşenlerin de yerli üretim olmasına dikkat ettiklerini belirtti.
 
            İçerik konusunda donanımlı kadronun önemli olduğunu, öğretmen ve öğrencilerin motive edilmesi gerektiğini bu projenin eğitimsel çıktılarını görmek istediklerini belirtti.
 
            YEĞİTEK Genel Müdürü Sayın Mahmut TÜNCEL, Fatih Projesi ile bir çağ açılıp bir çağ kapatıldığını belirterek konuyla ilgili olarak her cuma günü oluşturulan üst kurul ile toplantı yaptıklarını, bu toplantılarda kendilerine destek veren TÜBİTAK, TÜRKSAT ve her an yanlarında olanlara herkese teşekkürlerini sunduğunu belirtti.
 
            Türkiye’nin eğitiminde gerçekleştirdiği “Fatih Projesi’ne destek olacak TÜRKSAT AstroNot Eğitim Portalı, kazanım odaklı, zaman ve mekân kısıtlamasından uzak, interaktif eğitim sistemi ile ‘Türkiye’ye iyi gelecek’ sloganıyla yayında. AstroNot Eğitim Portaline www.astronot.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.
 
tarafından yazılan bu haber, 1396 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kamu Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Kamu Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Bakanlığın Dersanelerin Dönüşümü Konusundaki Tavrını Nasıl BuluyorsunuzBu siteden kaynak göstermek şartıyla haber alınabilir.

Adres : Ömer Davut ASKER Yenişehir Mh. Gülistan Sk. 8/16 İzmit KOCAELİ

Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]