• 0

20 Temmuz 2013, 21:41 - Anasayfa // Sendika Haberi yazdır

TES'in Bilim Sanat Merkezleri Yazısına MEB'den Cevap

TES'in Bilim Sanat Merkezleri Yazısına MEB'den Cevap

MEB, yazılı başvurumuza verdiği cevabi yazıda Norm Kadro Yönetmeliği’nin 15’inci maddesinin g fıkrasının 4’üncü bendinden bahsetmektedir.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türk Eğitim-Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığına yazdığımız 08/07/2013 tarih ve 651 sayılı yazımızla 05/07/2013 tarihi itibariyle Bilim Sanat Merkezlerindeki yönetici ve öğretmen normlarının düşürülmesinin yarattığı mağduriyetleri gündeme getirmiş ve sorunun çözümünü talep etmiştik.

MEB, yazılı başvurumuza verdiği cevabi yazıda Norm Kadro Yönetmeliği’nin 15’inci maddesinin g fıkrasının 4’üncü bendinden bahsederek;  “Yaygın eğitim enstitüsü, hizmet içi eğitim enstitüsü, mesleki ve teknik açık öğretim okulu, açık lise ve açık öğretim ortaokulu, 1 inci, 2 nci ve 6 ncı akşam sanat okulları, halk eğitim merkezleri, kız teknik öğretim olgunlaşma enstitüleri, bilim sanat merkezleri ile benzeri kurumların eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfından bu Yönetmelikte düzenlenmeyen yönetici ve öğretmenlerin, norm kadroları Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığının uygun görüşleri de alınarak Bakanlıkça belirlenir. Bu kurumların norm kadro sayılarının değişikliğinde de aynı yöntem izlenir ve branş değişikliğine bağlı düzenleme Bakanlıkça yapılır.” hükmünün yer aldığını ve  bu hükme göre işlem yapıldığını ifade etmiştir.

 

tarafından yazılan bu haber, 501 defa okunmuştur.


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Kamu Ajansı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Sendika Haberleri

Tümü

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Bakanlığın Dersanelerin Dönüşümü Konusundaki Tavrını Nasıl BuluyorsunuzBu siteden kaynak göstermek şartıyla haber alınabilir.

Adres : Ömer Davut ASKER Yenişehir Mh. Gülistan Sk. 8/16 İzmit KOCAELİ

Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]